מאמרים וסרטונים

 

article2button 3Brain Shape במגזין אחוזות רובינשטיין:

 

 

article1

button 3Brain Shape ב-“לאישה”:

 

 

 

button 3

 הרצאה בנושא חידוש עצבים במוח:   you_can_grow_new_brain_cells

 

button 3     סרטון באנגלית בו לארי קינג מראיין 3 מהמומחים העולמיים בנושא השימור של בריאות מוחית: לארי קינג על שימור בריאות המוח

 

button 3לקבלת ידע בסיסי על המוח וגם על תהליך מחלת האלצהיימר:

אחד האתרים המומלצים הוא  http://www.alz.org .

האתר הוא בשפה האנגלית ובו 16 שקפים עם טקסט ותמונות על המוח ועל מחלת האלצהיימר.   כאשר מעמידים את העכבר על חלקי הטקסט הצבועים באדום, נדלקים החלקים הרלוונטיים בתמונה.

 

button 3רופאים המטפלים בחולי אלצהיימר בישראל מגבשים קווים מנחים למניעת המחלה ולטיפול בה.

מאמר זה שנכתב על ידי פרופ’ יורם ברק ופורסם בעיתון “הארץ” ב-18.12.2011 מגלה כי המערכת הרפואית במדינת ישראל שמה כיום דגש לא רק על הטיפול אלא במיוחד על חשיבות המניעה של דמנציה (שטיון):

“בחודשים האחרונים שקדו ארבעה צוותי עבודה של רופאים – מומחים ברפואת משפחה, בנוירולוגיה, בגריאטריה ובפסיכיאטריה – על כתיבת קווים מנחים וגיבוש המלצות למניעה של מחלות שיטיון הבאות לביטוי בירידה בזיכרון, ובהן אלצהיימר, לאבחונן ולטיפול בהן. את ועדת ההיגוי של הצוותים הובילו ארבעה יושבי ראש: פרופ’ יהודית אהרון-פרץ מהמרכז הרפואי רמב”ם, פרופ’ עמוס קורצ’ין מהמרכז הרפואי איכילוב, ד”ר צבי דוולצקי מהמרכז לבריאות הנפש בבאר שבע ומחבר שורות אלה, מהמרכז הרפואי אברבנאל. בהמשך לעבודת הצוותים התקיים כנס רופאים, שבו נחשפו ההמלצות והמשתתפים הוזמנו להעיר עליהן.

הצוות הראשון, בראשותם של פרופ’ דב אייזנברג וד”ר יאן פרס, עסק באסטרטגיות למניעה של אלצהיימר ומחלות שיטיון אחרות. זהו הצוות הראשון בעולם הדן במניעה במסגרת כזאת. מהסקירה שערך הצוות עולה כי רצוי שחלק מרכזי באסטרטגיית המניעה יתבסס על איתור וטיפול נכון בגורמי סיכון, ובראשם יתר לחץ דם. הטיפול ביתר לחץ דם יבוצע באמצעות קבוצת התרופות האניוטנסיניות, המספקות הגנה ייחודית למוח, בניגוד לתרופות אחרות שחלקן אף פוגעות בתפקוד המוח. הוכח גם, שפעילות קוגניטיבית היא גורם המגן מפני התפתחות מחלות שיטיון.

להמשך קריאה: http://www.haaretz.co.il/news/health/1.1594026